İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü 12. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ile sizlerle! Konsepti, ödülleri ve özellikle katılımcı profili bakımından Türkiye’nin en prestijli vaka analizi yarışması etkinliklerinden biri olan, UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ön eleme ile final olmak üzere iki aşamadan oluşur.
2, 3, 4. sınıf öğrencileri veya yüksek lisans öğrencileri üçer kişilik gruplar halinde internet üzerinden başvuru yaparlar. İnternet üzerinden gönderilen ön eleme vakasının İTÜ akademisyenleri ve sponsor şirketlerin üst düzey yetkilileri tarafından değerlendirilmesi sonucunda üçer kişiden oluşan ilk 10 grup belirlenir, bu gruplar final organizasyonu için İTÜ’ye çağrılır ve İstanbul’da ağırlanır.
Yarışmacılar, ilk iki gün yarışmaya başvurdukları takımlarından ayrılarak diğer takımlarla karıştırılarak oluşturulan 6 kişilik takımlar halinde yarışır. Bu sayede bireysel puan kazanan yarışmacılar, son gün ana vaka çözümünde yarışmaya başvurdukları arkadaşlarıyla yarışırlar ve gün sonunda tüm puanlar puan tablosuna eklenir.
Yapılan puanlamaların sonucunda yarışmanın genel klasman lideri belli olur, sıralamalar açıklanır ve UçArı’nın son akşamı ödüller dağıtılır. Sen de kendine meydan okumak; uluslararası eğitim ve staj/iş deneyimi aracılığıyla, öğrencilerin işletme becerilerini geliştirmelerine, kültürler hakkındaki bilgilerini ve kariyer imkanlarını genişletmelerine yardımcı olan Koç Üniversitesi CEMS MIM Programı’na katılma şansı yakalamak, birbirinden güzel ödüller kazanmak istiyorsan, vaka analizi konusunda iddialıysan tamamen ücretsiz yarışmamıza hemen başvur!
Bu sene konseptine yenilikler getirdiğimiz 12. UçArı’da şirket ile katılımcı arasında daha çok bire bir iletişim kurulacak, katılımcılar şirketleri daha yakından tanıma fırsatı bulacak ve böylece tam anlamıyla bir iş dünyası simülasyonu yaşanacak. Katılımcılar UçArı ile yaratıcılık, problem çözme ve takım halinde çalışma becerilerini geliştirecek, kazananlar birbirinden güzel ödüllerin sahibi olacak!